Desantowce użyte w przygotowaniach wojennych

Desantowce użyte w przygotowaniach wojennych

Imię: Rich Walker
Tytuł: Dyrektor projektu
Lokalizacja: Lyme Bay, Dorset, Wielka Brytania
Cele projektu: Celem projektu było odszukanie, opisanie i stworzenie materiału fotograficznego i wideo wraków LST 507 i 531. Te desantowce zatonęły w czasie Exercise Tiger, operacji związanej z D- Day.

Opis projektu:

Ponad 700 mężczyzn, głównie amerykańskich żołnierzy zginęło na wodach kanału La Manche, kiedy wiozące ich barki desantowe zostały zaatakowane przez niemieckie Schnellboots, szybkie łodzie torpedowe, które wypłynęły z Cherbourg w północnej Francji. Projekt obejmował szeroko zakrojone badania, dokumentację fotograficzną i filmową tych dwóch wraków i miał na celu upamiętnienie poświęcenia żołnierzy, którzy za wolność zapłacili najwyższą cenę.

Użyty sprzęt Halcyona:

Ciemne i często trudne warunki nurkowe w wodach Wielkiej Brytanii postawiły przed nurkami wiele wyzwań. W takich okolicznościach poddano próbie niezawodność sprzętów Halcyona. Światła video zapewniały dobre oświetlenie w ciemnych wodach, podczas gdy automaty i kompensatory pływalności umożliwiły wykonanie bezpiecznego i relatywnie prostego nurkowania. Dzięki skuterom podwodnym możliwe było szybkie przemieszczanie się wokół terenu badań, natomiast markery powierzchniowe zapewniły bezpieczeństwo w każdych warunkach.