Witaj w Halcyon!

Dla wielu z nas Halcyon jest czymś więcej, niż tylko kolejnym pomysłem na spędzenie weekendu. Jeśli zapytasz dowolnego członka zespołu Halcyona, dlaczego nurkuje, uzyskasz odpowiedź, która będzie przypominała tę udzielaną przez naszego przyjaciela, Davida Rhea, którego zdjęcia pojawiają się w naszych katalogach – Nurkuję, ponieważ to jest moja pasja i moje życie.

• Dreszcz, który pojawia się zawsze po zanurzeniu, kiedy bierzesz pierwszy oddech pod wodą.
• Przejrzysta, niebieska woda i łódź widziana z 50 metrów głębokości.
• Świadomość, że znasz na pamięć tabele nurkowe.
• Dywagacje, czy widziany rekin miał 4 czy 5 metrów długości.
• Kiedy zastanawiasz się dokąd prowadzi podwodna jaskinia.
• Kiedy sprzęt, w którym nurkujesz, kosztuje więcej niż samochód.
• Kiedy wieczorem wspominasz z przyjaciółmi pierwsze nurkowanie dekompresyjne.
• Kiedy lodowata woda i słaba widoczność to wspaniałe warunki.
• Świadomość, że jesteś jedynym człowiekiem, który dotarł w to miejsce.

To uroki nurkowania.

20 lat pasji, nurkowań, budowania marki

Halcyon został założony przez nurków, którzy doskonale wiedzieli czego chcą, ale nie mogli tego znaleźć w żadnym sklepie nurkowym. Nasza pasja nurkowa doprowadziła do założenia firmy. Zaczęliśmy projektować skrzydła i oświetlenie, które spełniały nasze oczekiwania. Wkrótce odkryliśmy, że nie jesteśmy osamotnieni w poszukiwaniu sprzętu, który znacznie poprawiłby komfort nurkowania zarówno początkujących nurków rekreacyjnych, jak i najbardziej wymagających i agresywnych nurkowań technicznych. Wszyscy w Halcyonie mamy za sobą długą historię pionierskich nurkowań w najróżniejszych warunkach, nie tylko tworzymy i projektujemy sprzęt ale również szeroko konsultujemy jego zastosowanie. Łączy nas jedno, 20 lat nurkowania zapisanego w logbookach.

Nurkowanie rekreacyjne

Wiemy, że kiedy niektórzy słyszą Halcyon, od razu myślą „nurkowanie techniczne”. Ekstremalne eksploracje są najbardziej rozpoznawalną częścią naszej historii, ale tworzenie wspaniałego sprzętu do nurkowania rekreacyjnego było naszym celem od samego początku. Uważamy, że skoro najbardziej wymagający nurkowie techniczni korzystają z prostych konfiguracji, to nurkowie rekreacyjni skorzystaliby równie mocno, jak nie bardziej, na ograniczeniu niepotrzebnego sprzętu. Nasz wkład w nurkowanie rekreacyjne nie ogranicza się tylko do skrzydeł. Od pierwszych chwil dbaliśmy o bezpieczeństwo, produkując markery powierzchniowe i zapasowe urządzenia wypornościowe.

Nasza firma powstała w jednym celu – zapewnić Wam jak najlepsze doświadczenia nurkowe. By to osiągnąć, Halcyon musiał zbudować od podstaw wyjątkową, dobrze zorganizowaną firmę, która czerpie z doświadczeń najbardziej aktywnych nurków rekreacyjnych i technicznych na świecie. Można śmiało powiedzieć, że tworzenie efektywnie działającego sprzętu mamy w naszym DNA.
Tworzymy sprzęt, który usprawni twoje nurkowania. Cały proces zaczyna się od projektowania, testowania i nanoszenia poprawek. Cały czas dążymy do perfekcji, nic nie jest dla nas „wystarczająco dobre”. Wiedza zamiast domysłów. Mamy tak wysokie standardy i oczekiwania wobec naszych produktów, że nieustannie poszukujemy idealnych rozwiązań. W Halcyon ciężko pracujemy, żeby Tobie było lekko. Udaj się z nami na poszukiwanie przygody!

NIEWAŻNE, CZY PRZYGOTOWUJESZ SIĘ DO PIERWSZEGO CZY TEŻ DO PIĘĆSETNEGO NURKOWANIA, HALCYON OFERUJE KONFIGURACJĘ,KTÓRE PODNIOSĄ JAKOŚĆ CZASU, KTÓRY SPĘDZASZ POD WODĄ.