Projekt Lampeduza

Projekt Lampeduza

Cel: Odległe i mające historyczne znaczenie wraki Morza Śródziemnego
Imię: Mario Arena
Lokalizacja: Lampedusa, Włochy
Cele projektu: Dokumentowanie istotnych pod względem historycznym wraków, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które zatonęły w czasie bitwy morskiej II Wojny Światowej.

Opis projektu:

Przez 7 lat Projekt Lampedusa (LMP) koncentrował się na odnalezieniu, eksploracji i tworzeniu dokumentacji ważnych wraków. Umiejscowiony na wyspie Lampedusa (Włochy) ten wciąż trwający projekt jest prowadzony przez powiązaną z GUE organizacją WDS (Wreck Diving Section). Nurkowie WDS odnaleźli i udokumentowali 32 wraki. Wraki są zjawiskowe, leżą na głębokościach między 100 a 430 stóp (30 i 130 metrów). Najdalsze często położone są w odległych miejscach, między 20 a 100 mil (30 i 160km) od Lampedusy.

 

Użyty sprzęt Halcyona:

Sprzęt Halcyona przyczynił się do sukcesu całego przedsięwzięcia. Użycie RB80 uprościło logistykę z odległych lokalizacjach, podczas gdy solidność systemów BC w połączeniu z niezawodnym oświetleniem głównym i przeznaczonym do filmowania pozwoliły odkrywcom skoncentrować się na kompleksowym dokumentowaniu wraków dla przyszłym pokoleń.